Viisa

Kõik ICCP osalejad peavad sisenema USA'sse tudengiviisaga (J-1 viisa), mis lubab ametlikult (legaalselt) töötatada USA suvelaagrites. NB! See ei ole turismiviisa!
ICCP väljastab viisa taotluse nendele kandidaatidele, kes on välja valitud laagri direktori poolt või on saanud New Yorgi peakontori poolt "guaranteed" staatuse. Eelduseks on ankeedi ja intervjuu edukas läbimine.
J-1 võimaldab USA-s viibida ainult ICCP programmi raames ja on vastavuses lepinguga, millele Te alla kirjutate. Viisa kehtib kuni 4 kuud ning pärast seda on Teil õigus veel 30 päeva jooksul USA-s viibida (reisida). Viisat pikendada ei ole võimalik!


Kindlustus


Kõik ICCP programmis osalejad saavad tasuta tervisekindlustuse, mis hakkab kehtima USA'sse saabumise hetkest ja on kehtiv kuni 14 nädlat. Kindlustust on võimalik ka pikendada. Tervisekindlustus on ülioluline, kuna meditsiin USA's on väga kallis. Kui Teil peaks laagriajal mingi terviseprobleem tekkima, mis nõuab arsti poole pöördumist, siis tuleb Teil maksta ainult visiiditasu (ca 10$), ülejäänud kulud katab kindlustus. Kindlustuse ülempiir 100,000 USD haiguse või õnnetuse kohta. Kindlustus ei kata hambaravi (va õnnetus), silmaravi ja aborti.