Veel üsna hiljuti uskus enamus inimesi – nii võhikud kui ka meditsiinitöötajad - , et ülekaal on psühholoogiline, mitte meditsiiniline probleem, et rasvunud inimeste liigne kaal on tingitud tahtejõu puudusest kontrollida söömist või, et liigsöömine on mõne sügava emotsionaalse probleemi tagajärg. Hiljuti tehtud uuringutest aga ilmneb, et kaalu lisandumine on palju keerulisem protsess, milles on kombineeritud geneetilised ja füsioloogilised tegurid ning käitumine.

 

Praeguseks ajaks on selge, et ülekaalu põhjuseks pole tavaliselt psühholoogilised probleemid, kuid sageli on need ülekaalu tagajärjeks ning võivad kaalu edukat kontrollimist oluliselt takistada.

 

Kaalukontrollimisprogrammi alustamisel on väga oluline välja selgitada, milline on ülekaalu psühholoogiliste tegurite osa ning kuidas need võivad soodustada või takistada kontrolli saavutamist oma kehakaalu üle kogu ülejäänud eluajaks. 


Projektiga "Ülekaalulisusest üle" püütaksegi antud probleemi leevendada.

Projekt käsitleb samaaegselt nii südame-veresoonkonna ja mitmete krooniliste haiguste kahte riskitegurit – toitumist ja liikumist. Laste ülekaalulisus on enamikul juhtudest seotud just väära, tasakaalustamat toitumisega ja liigse energiahulga saamisega ning energia vähese kulutamisega.


Psühholoog ja toitumisspetsialist töötavad osavõtjatega individuaalse psühhoteraapia ja pereteraapia alal nii individuaalselt kui ka pereliikmed koos.


Projektis osalevad noored on vanuses 10-15 eluaastat. Noored on projekti osalema tulnud läbi Tallinna Lastepolikliiniku ning osalevad:

  • treeningtundides 2 korda nädalas (võimlemine)
  • ujumistreeningutel  2 korda nädalas 
  • Individuaalnõustamises
  • Individuaalses psühhoteraapias koos psühholoogiga
  • Perenõustamises 

®    Tüdrukud võimlevad teisipäeviti kell 13.45-15.45 ja laupäeviti kell 11.15-13.15

®    Poisid ujuvad kolmapäeviti kell 17.00-18.00  ja pühapäeviti kell 12.00-14.00


Individuaalnõustamine s.h. tervisliku toitumise küsimustes:

Psühholoogi ja toitumisspetsialisti nõustamine tüdrukutele toimub teisipäeviti kell 14.00-16.00, laupäeviti kell 11.00-13.00 ja pühapäeviti kell 12.00-15.00.

Psühholoogi ja toitumisspetsialisti nõustamine poistele toimub teisipäeviti kell 14.00-18.00 ja laupäeviti kell 11.00-13.00.

Toimuvad nõustamised lapsevanemaga kokkuleppel temale sobival ajal.